Plébániánk hittantábora, 2022. július 4-15.

Július 4-én kezdődött plébániánkon az idei hittantábor. A két turnusban, hétfőtől péntekig közel 100 gyermek töltötte hasznosan a szabadidejét, élvezhették a hitoktatók: Erzsi néni, Ági néni; Csaba atya és az ifjúsági csoport tagjainak vendégszeretetét. Kellemesen, vidáman teltek a tábor napjai. Új barátságok is kötődtek, régiek erősödtek, mindenki jól érezte magát. A táborokban nem csak vallási élményekkel gazdagodhattak a gyerekek, a mindennapi imádság mellett lehetőség volt "lazulásra" is.

Hétfőn a nyitó szentmise után kezdődött a napközis tábor, ahol a gyermekek megismerkedhettek Boldog Batthyány-Strattmann László életével, volt filmvetítés, játék, ebéd után minden nap fagyizás várta, várja a gyerekeket, segítőket. Délutánonként a játékoké a főszerep ebben a két hétben: foci, méta, tollas, csocsó, számháború, akadályverseny... Kedden délelőtt élő rózsafüzért alkottak, délután kézműves foglalkozáson vehettek részt a gyerekek. A csütörtöki napon immár hagyományosan a Magyar Tenger partján, Vonyarcvashegyen fürdéssel, fagyizással töltik az idejüket. A pénteki zárónapon tábortűzzel ért, ér véget az 5 napos tábor.

Az idei évben hittantáborban először részt vevő Dancsecs Olivért kértük, hogy meséljen az élményeiről: "Nagyon jó volt a hittantábor. Első táborozós voltam itt és nekem legjobban a számháborúzás tetszett, pedig nagyon sok játékot játszottunk, rejtvényeket fejtettünk meg csapatokban, nyakláncot készítettünk. Sok gyereket ismertem meg és új barátaim is lettek."

Köszönjük az anyagi támogatásokat, gyümölcsöket, amivel még élmény teljesebbé tudták varázsolni a szervezők a gyermekek számára ezeket a napokat. Köszönjük a szervezőknek, segítőknek a munkájukat.