Ökumenikus imahét, 2024.01.24-26.

Az ökumenikus imahetet világszerte minden év január harmadik hetében rendezik meg. A rendezvénysorozat célja, hogy a világ keresztény felekezetei közösen imádkozzanak a keresztények egységéért.

Az imahét jelmondata: "Szeresd az Urat, a te Istenedet... és felebarátodat, mint magadat." (Lk 10,27)

A 2024-es ökumenikus imahét anyagát az afrikai Burkina Fasó-i ökumenikus munkacsoport állította össze.

A Magyar Kurír teljes cikkét ide kattintva, az imaheti füzetet pedig ide kattintva érhetik el.

Körmend városában a következő imaalkalmak voltak:

• Január 24. szerda: evangélikus templom, igét hirdetett Járfás Ádám diakónus.
  • Január 25. csütörtök: református templom, igét hirdetett Benedek János evangélikus lelkész.
  • Január 26. péntek: katolikus templom, igét hirdetett Szabadi István református esperes.
Mindhárom nap az istentiszteletek este 6 órakor kezdődtek.