Gyertyás körmenet a Maria Immaculata szoborhoz, 2023.12.08

December 8-án, a Szeplőtelen Fogantatás ünnepén délután 5 órakor gyertyás körmenetben mentünk a Körmend Fő terén álló Mária Immaculata szoborhoz, ahol imádkoztunk, meghallgattuk Kiss László plébános atya gondolatait, majd koszorút és mécseseket helyeztünk el.

A szobor történte röviden: A szobrot Batthyány-Strattmann Fülöp herceg állítatta apja emlékére. Kunits Mihály 1820-ban készült leírása szerint a Johann Martin Fischer, osztrák szobrász által elkészített szobrot, 1820 nyarán tervezték felállítani, azonban a talapzatára végül az 1822-es évszám került. Emelt talapzatán dór oszlop, rajta földgömb nyugszik, tetején a kezét imára kulcsoló Máriával, kinek gazdagon redőzött ruhája barokk jelleget mutat. Fejét 12 csillagos glória övezi. Mária lábánál egy liliomot emelő puttó szobrocska helyezkedik el. 1896-ban Ödön herceg díszes vasráccsal vette körül a szobrot. 1931. május 2-án a körmendi képviselő testület határozatot hozott arról, hogy dr. Batthyány-Strattmann László emlékére a Mária feje körüli glóriát villany fénnyel világítják ki.

Forrás: Plébániánk Facebook-oldala, ill. a Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum, Körmend

Fotó: Jámbori Tamás (Köszönjük a képeket!)