A nyugdíjasklub kirándulása Ölbőre

2020. szeptember 15-én kedden Ölbőre és Sárvárra kirándultak a körmendi plébánia nyugdíjas klubjának tagjai. Elsőként az Egyházmegyei Karitász ölbői Szent Miklós Gyógyfüves Házát látogattuk meg, melynek történetét Tuczainé Régvári Marietta mesélte el. Ezt követően az egyik Karitász-munkatárs körbevezetett minket az elragadóan szép kertben. A vezetés során rengeteg újdonságot hallottunk a gyógynövényekről, és emellett külön élmény volt a kertben elhelyezett Kneipp-taposó is, amit többek – nagy örömükre – ki is próbáltak. Búcsúzásként finom citromfű teával, menta szörppel és gyógynövények krémmel készített szendvicsekkel kínáltak minket. Kirándulásunk következő állomása Sárváron a Szent László templom volt, amit Kiss László esperes úr mutatott be, majd az ő vezetésével imádkoztunk, és új papi hivatásokért könyörögtünk. A hazafelé vezető úton közösen imádkoztunk, és hálát adtunk a nap minden szépségéért és kegyelméért.

Beszámoló: Zimits Józsefné

Fotó: Kaszás Csaba Richárd káplán