Óvodások bábos adventi miséje a Plébánián, 2023.12.21.

Az adventi hetek múlását az adventi koszorú gyertyái is jelzik: vasárnaponként egy-egy gyertyával többet gyújtunk meg. A négy gyertyából három lila és egy rózsaszín, a liturgikus színeknek megfelelően. A koszorú otthonainkba varázsolja a várakozást, a meghittséget, főképp akkor, ha a család este le tud ülni mellé egy kis időre. Ahogy megyünk bele a sötétségbe, az egyre hosszabb éjszakákba, úgy nő a fény a koszorún, végül pedig a karácsonyfa borítja fénybe a leghosszabb éjszakát.

Hangulatos, gyermekközeli, vidám bábozással gazdagított misét ajánlott fel László atya óvodánk számára az adventi időszak végéhez közeledve, segítve ezzel lelkünk felkészülését a karácsonyra. Átadtuk magunkat a közösség Isten felé áradó áhítatának, együtt ünnepelhettük a közösségben Isten végtelen jóságát. Ez Isten érkezése. Köszönjük a plébánia kedves vendéglátását. Bor Andrea, óvodapedagógus