Plébániai esték: Ismeretlen ismerőseink, 2023.09.29.

Szeptember utolsó péntekén szép számmal gyűltünk össze a plébánia Közösségi házába, hogy hallgassuk, megismerjük "Ismeretlen ismerőseinket." Plébános úr kérdéseire Szántó Adrián káplán és Járfás Ádám diákonus válaszolt. Beszéltek a gyermekkori vallásos élményükről, ministrálásról.

Mindkettőjük számára meghatározó élmény volt a középiskola, a tanárok. Adrián atya Szombathelyre járt a Premontreibe, úgy hogy egyáltalán nem akart odamenni. Ádám diákonus pedig Pannonhalmán tanult 6 évig. A kollégiumban 4 évig 30 fős hálóban lakott, itt tanulta meg a közösségben való együttlétet, példát kapott a bencés szerzetesektől. Életük során az ő családjaikat sem kerülte el a trauma, de ebből felkelve tudtak és tudnak másokon segíteni.

Természetesen elhangzott az a kérdés is, „hogyan lettél pap?” Ádám életében meghatározó szerepe volt a ministrálásoknak, ministráns csoportnak. Otthon érezte magát a templomban. Adrián atya a meghívását nem tudja eseményhez kötni. Ő az életében azt tapasztalta meg, hogy a jó Isten folyamatosan vezeti. Isten meghívta erre a hivatásra, ezzel másoknak tud segíteni.

Laci atya rákérdezett arra is, hogyan érintette őket, hogy Körmendre kerültek? Mindketten örömmel jöttek a mi plébániánkra, itt papi közösségben élhetnek. Nem volt ismeretlen számukra a város.

Itt jegyezném meg, hogy Járfás Ádám augusztusban részt vett az Ifjúsági Világtalálkozón, már akkor készült hozzánk. "Mária felkelt és sietve útnak indult" (Lk 1,39) Ez volt annak az Ifjúsági Világtalálkozónak a mottója, ami a mai napon véget ért. Hatalmas élmény látni az egyház egyetemességét és fiatalságát. Rengeteg nemzet kelt fel, és sietett útnak Lisszabonba. Az egyház szíve két héten keresztül Portugáliában dobogott, ahol a Szentatyával együtt közel 1 millió fiatal imádkozott. 12 nap alatt rengeteg ismerős és még több új ember. Holnap én is útra kelek, mint Mária, de most már haza. Lelkiekben feltöltődve foglalom el aug. 20-tól fél éves gyakorlati helyemet Körmenden.

Köszönjük Adrián atya és Ádám diákonus őszinte válaszait, hogy megosztották velünk életük vidám és nehéz történeteit. Papi szolgálatukra a jó Isten gazdag áldását kérjük, a Szent Szűz anyai palástja alatt élve „Isten tegye teljessé a jót, amit megkezdett benned”!