Plébániai esték: Vendégünk volt Dr. Bátor György szemész főorvos, 2023.10.20.

Az októberi vendég Dr. Bátor György szemész főorvos volt. Plébános úr kérdéseire válaszolva bepillantást nyerhettünk a doktor úr családi életébe, hivatásába. Négyen vannak testvérek, mind a négyen különböző utakat jártak be, van köztük operaénekes, építész, orvos, pap-szerzetes.

Szülők: Doktor úr édesapja Bölcske-i, nagyapja megjárta a frontot, a fogságból visszakerülve harangozó lett a faluban. Gyerekkorában sokat jártak harangozni, nagyon élvezték. Édesapja mindig pap szeretett volna lenni, a 40-50-es években domonkos szerzetesnek készült, de az "ÁVH mindent megtett, hogy ne legyen pap"... elvégezte az építész technikumot, építész lett. Édesanyja nógrádi Kemence községből származik, az ő anyukája apáca szeretett volna lenni, de végül nem lett. A nagymama imádságos szent asszony volt, mindennap ott volt a szentmisén, rajta keresztül is sok papot ismertek meg. Már tizenévesen, gyerekkorában Dénes atya a kemencei plébános vezetésével imádkozták a rózsafüzért.

Gyerekkor: Édesapja helyi egyházközségi elnök volt, sok pap vendég megfordult náluk, rengeteg pap barátja volt a családnak. Iskolába járt be hittant tanítani. Az iskola párttitkára 3.osztályos korában elnevezte "kishiszes"-nek. A családban esténként a közös imádság mindig megvolt, vasárnap 1/2 11-es mise, utána családi ima, majd édesapja kiment a kertbe és sétálva imádkozta a rózsafüzért. Ez szép lassan beivódik a gyerekekbe, ha ilyent látnak. Dr. Bátor György főorvos úr testvéreivel együtt a Piarista gimnáziumba jártak. Egy iskolai ünnepségen elmondhatta Babits Mihály: Zsoltár gyermekhangra című versét. Ezt a verset el is imádkozta nekünk a főorvos úr. A vers ma különösen is aktuális, fontos a békéért való imádság. – tette hozzá. "Imádkozzunk a környezetünkben lévő háborús konfliktusok békés rendeződéséért!"

Hivatás: "A papságra nem voltam kiválasztva, mindig szemész szerettem volna lenni." Egyetemi előkészítőre járt, hogy bekerüljön az orvosi egyetemre. Elsőre nem sikerült, abban az egy évben még újra jelentkezhetett, laborasszisztensként dolgozott. Rengeteget tanult, ami a mai napig is segíti az életét, munkáját. Mielőtt 2002-ben Szombathelyre került a Bátor család, előtte 15 évet a Honvéd kórházban dolgozott. Akkor indult el a Batthyány kultusz, idős néniktől kapott Batthyány képeket és ezen elgondolkodott. Szombathelyre kerülése után felkereste Gyürki László atyát, akihez a Kamilliánus társaság ajánló levelével érkezett, így került közelebb városunk hercegorvosához.

Feleségét egy kiránduláson ismerte meg, aki patronás, Patrona Hungariae iskolába járt, vallásos családból származik. Három gyermekük született.

Betegek: Főorvos úr édesapja kérdezte a fiától, hogy imádkozik–e a betegeiért? Természetesen, a kórházban munka előtt Batthyány-Strattmann László imádságát mindennap elimádkozza. A szemészeti osztály jelszava: "Ha boldogok akartok lenni, tegyetek másokat boldoggá" (B.S.L.) "Az orvosoknak imádkozni kell a betegeiért, ez fontos, nagyon fontos. Az orvosi hivatást csak hittel és szeretettel lehet végezni."

A rózsafüzér imádság mind a mai napig nagyon fontos a család számára. Köszönjük, hogy eljött közénk és bátorítást adott a rózsafüzér buzgóbb imádkozására. A jó Isten gazdagítsa szeretetével az ő és családja életét! Október hónapban mi is buzgóbban kérjük ezzel az imádsággal a Szűzanya segítségét, oltalmát az egész világ számára!