Plébániai esték: Vendégünk volt Pados Benjamin tanár, 2024. 02. 23.

A Plébánia Esték című rendezvényünk februári vendége Pados Benjamin lelkes középiskolai történelem tanár volt. Benjamin a pedagógusi hivatása mellett a Szalézi Plébánia aktív munkatársa, valamint a ministráns közösség vezetője is. Az előadás témája: Fiatalok a cselekvő hitben, mikre mozdulnak a fiatalok?

Benjamin az előadás első felében röviden bemutatta Don Bosco Szent János életét, majd kitért a szombathelyi Szalézi templom közösségi életére, a nyári táborokra, ministráns közösségre.

Sok értékes gondolatot hallhattunk, többek között idézte VI. Pál pápa közismert mondatát, miszerint "a mai kornak nem tanítókra, hanem tanúságtevőkre van elsősorban szüksége." A feladat tehát adott, éljünk úgy, hogy a hitünk vonzó legyen mások számára.

Benjamin életére a Jó Isten végtelen áldását kérjük, hogy a megkezdett munkát, amit a fiatalokért, egyházért tesz gyümölcsözően tudja továbbra is végezni! S majd egykor örömmel adhasson hálát, hogy a rábízott feladatot elvégezte. Don Bosco pártfogása őrizze élete minden napját!

Don Bosco esti imája:
Imádlak, Istenem, és szeretlek tiszta szívemből! Köszönöm, hogy megteremtettél, hogy katolikus kereszténnyé tettél, s hogy ezen a napon megtartottál! Bocsásd meg a nap folyamán elkövetett rosszat, s ha valami jót cselekedtem, fogadd el azt! Őrizz engem a pihenés alatt, és szabadíts meg a veszélyektől! Kegyelmed legyen mindig velem és szeretteimmel! Ámen.

(A képre kattintva teljes méretben nyílik meg.)