Pásztorjáték az evangélikus templomban, 2022. december 24.

Az idei év rendhagyó volt, a színház bezárása után a pásztorjátéknak új helyszínt kellett keresni. Mivel a katolikus templom felújítása miatt nem tudtunk visszamenni a plébániatemplomba, ismét az evangélikus közösség segített ki minket. Megengedték, hogy ne csak az ünnep és vasárnapi szentmisét mutassuk ott be, hanem helyet adtak, hogy a több évtizedre visszanyúló betlehemes pásztorjátékot az idén is előadhassák a hittanos gyerekek.

Kiss László plébános köszöntötte a megjelenteket, utána kezdődött a játék, ami nem is játék csupán, hanem a karácsonyra, a Szeretet ünnepére segített ráhangolódni. Igazi, élményt adó misztériumjátékkal, énkekekkel sikerült széppé varázsolni az ünnep kezdetét. Az előadás után László atya jóságszaloncukrot ajándékozott minden jelenlévő gyereknek.

Köszönjük a hittanosoknak, a Batthyány iskola kórusának, a felkészítő hitoktatóknak, az evangélikus közösségnek, hogy idén is pásztorjátékkal tudtunk áldott karácsonyt kívánni, és köszönjük Jámbori Tamásnak a képeket.