Egyházmegyei zarándoklat Rómába, 2023. május 15-19.

Május 15-19. között egyázmegyénk Boldog Batthyány-Strattmann László boldoggá avatásának 20. évfordulója alkalmából egyházmegyei zarándokutat szervezett Rómába. A zarándokok a hajlani órákban indultak, és Körmenden szentmisén vettek részt. Az út lelki vezetője dr. Székely János megyéspüspök.

Az első napi utazás egy szép történelmi visszatekintést is magába foglalt Aquileia-ban, a korai keresztény közösségek egyik fontos emlékhelyén.

A második napon a római zarándokok a Szent Pál bazilikában kezdték a napot. Utána a Callixtus katakombához mentek, ott sajnos nem lehetett fotózni. Ezután a Szent Lépcső bazilikában voltak, ott térdelve mentek fel a lépcsőn! Majd egy kis szabadidő után voltak a Jeruzsálemi Szent Kereszt bazilikában, itt a Torinói lepel másolatát láthatták. A napot a Lateráni bazilikában fejezték be, itt volt a szentmise is.

Szerdán, a harmadik napon a zarándokok részt vettek az általános kihallgatáson, melynek során Ferenc pápa külön üdvözölte a Szombathelyi Egyházmegyéből érkezett zarándokokat ezekkel a szavakkal: "Szeretettel köszöntöm a mai általános kihallgatáson részt vevő magyar nyelvű zarándokokat, különösen a Szombathelyi Egyházmegyéből érkezett hívek csoportját, akik Székely János püspökkel együtt Boldog Batthyány-Strattmann László, a szegények orvosa boldoggá avatásának 20. évfordulója alkalmából érkeztek. Boldog Batthányi-Strattmann László a szenvedők érdekében végzett munkája révén vált nagy misszionáriussá, mert tanúságot tett a szeretet evangéliumáról. Ingyenesen segített a szegényeknek, akiktől jutalmul csupán csak azt kérte, hogy imádkozzanak érte. Arra buzdítalak benneteket, kedves testvérek, hogy utánozzátok az életszentségnek ezt a tiszteletre méltó példáját. Isten áldjon benneteket." Erről a Magyar Kurír is képes tudósításban számolt be, amit ide kattintva érhetnek el.

Geszti Lilla beszámolója a harmadik napról: A szerdai napot a pápai audencián kezdtük a Szent Péter téren, ami hatalmas lelki élmény volt. Utána pedig egy nagy séta következett, láttuk a Capitoliumot, Forum Romanumot, és a Colosseumot. Utána a Vincoli templomba voltunk. A Santa Prassede templomban volt a szent mise, ahol Boldog Batthyány-Strattman László családja is jelen volt, s az egyik örökös tanúságtételét is meghallgathattuk. A napot pedig a Santa Maria Maggiore-ban zártuk.

Geszti Lilla beszámolója a negyedik napról: A csütörtöki napot a Szent Péter bazilikában kezdtük, ott szentmisén vettünk részt utána pedig lehetőségünk nyílt a Magyarok Nagyasszonya kápolnájában János püspök úrral egy rövid imádságot elmondani. Azt követően megnéztük az Angyalvárat, majd a Négy folyó szökőkútját, utána egy rövid imára betértünk a Szent Ágnes templomba. Ezután a Pantheon következett. Utána a Szent Ignác templomban dr. Németh Norberttel volt hálaadás és Lorettói litánia, majd a Trevi kutat tekintettük meg és a Spanyol lépcsőnél zártuk a napot.

Péntek reggel a zarándokok elindultak hazafelé. Útközben megtekintették Assisi közelében az Angyalos Boldogasszony kápolnát, a föléje épített bazilikát és a rózsakertet, szentmisén vettek részt, és éjjel hazaérkeztek.

Forrás: Plébániánk Facebook-oldala, a képek Gerszti Lilla és Maurer Péter fotói